Trans Sat - kamery, alarmy i wideodomofony
Nie trać swojego czasu zadzwoń do nas, a nasza firma doradzi, zaprojektuje i zainstaluje
trans.sat@wp.pl
729 - 045 - 145
Wiele osób podczas budowy domu zastanawia się nad instalacją systemu alarmowego w domu. Nawet jeśli na etapie budowy nie posiadamy wystarczających środków do wykonania kompleksowej instalacji alarmu to warto przygotować jej podwaliny.
Jaki rodzaj kamery monitoringu należy wybrać do zabezpieczenia swojej posesji czy firmy? To pytanie jest najczęściej zadawane przez osoby, które chcą zainstalować systemem nadzoru wideo, którego podstawą są kamery monitoringu. Coraz więcej firm oraz właścicieli domów decyduje się na montaż lokalnego systemu monitoringu CCTV, który składa się z kilku kamer oraz stacji odbiorczej.
Czyli wpis o zestawach wideodomofonów, których cena jest znacznie wyższa niż najtańszych modeli dostępnych na polskim rynku. Wideodomofony z wyższej półki to urządzenia, która posiadają znacznie większą liczbę funkcji.
Każdy wie jak działają wideodomofony. W poprzednich wpisach opisaliśmy podstawowe różnice pomiędzy wideodomofonem analogowym i cyfrowym. Również porównywaliśmy wideodomofony bezprzewodowe i ich kablowe odpowiedniki. Dlatego w tym wpisie postanowiliśmy opisać przykładowe zestawy wideodomofonów jakie można spotkać na polskim rynku.
Wideodomofon umożliwia nam rozpoznanie twarzy gościa nawet gdy furtka do posesji umiejscowiona jest w miejscu niewidocznym bezpośrednio z domu. To najważniejszy powód dla którego wideodomofony cieszą się tak dużym uznaniem wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. Podstawowym problemem podczas wyboru wideodomofonu do swojego domu, jest kwestia komunikacji monitora w domu z jednostką bramową.
Instalacje domofonowe mogą się różnić kilkoma zasadniczymi parametrami. Podstawową różnicą jest rodzaj zastosowanej w nich technologii - czy są to wideodomofony analogowe czy może nowoczesne domofony cyfrowe, które często są wyposażone w kamery na podczerwień, które umożliwiają doskonałą widoczność w nocy.
Wideodomofony analogowe powstały na bazie tradycyjnych domofonów, które umożliwiały tylko przesłanie dźwięku pomiędzy kasetą domofonu a słuchawką, która znajdowała się w domu lub mieszkaniu. W wideodomofonach analogowych oprócz dźwięku następuje również przesył obrazu.

 

Devilart - strony internetowe dla firm