Trans Sat - kamery, alarmy i wideodomofony
Nie trać swojego czasu zadzwoń do nas, a nasza firma doradzi, zaprojektuje i zainstaluje
trans.sat@wp.pl
729 - 045 - 145

Jaki domofon należy wybrać - analogowy czy cyfrowy?

Instalacje domofonowe mogą się różnić kilkoma zasadniczymi parametrami. Podstawową różnicą jest rodzaj zastosowanej w nich technologii - czy są to wideodomofony analogowe czy może nowoczesne domofony cyfrowe, które często są wyposażone w kamery na podczerwień, które umożliwiają doskonałą widoczność w nocy.

Domofon analogowy to starszy technologicznie typ domofonów, który obecnie jest wypierany przez nowoczesne wideodomofony nierzadko bezprzewodowe. Nie oznacza to jednak, że domofon analogowy jest gorszy. W większości przypadków okazuje się zupełnie wystarczającym rozwiązaniem. Domofony analogowe doskonale sprawdzą się w domach jednorodzinnych, w których najczęściej montuje się: jeden bramofon i do dwóch unifonów.

Należy również pamiętać, iż montaż domofonu analogowego wymaga kabla, który łączy jego poszczególne części. Dlatego należy o tym pomyśleć już na etapie budowy domu. Dobra firma montażowa, powinna przygotować budynek w odpowiednie okablowanie pod: alarmy, kamery monitoringu i właśnie wideodomofony.

Nowszą generacją urządzeń o bardziej zaawansowanej technologi są domofony i wideodomofony cyfrowe.

Domofon - podstawowy zestaw 

Domofon - podstawowy zestaw

 

Jak ta nowa technologia działa?

 

Każdy taki domofon lub wideodomofon został wyposażony w centralę cyfrową z dekoderami. Taka centrala funkcjonuje na identycznej zasadzie jak kaseta bramowa w domofonach analogowych. Urządzenie to zostało wyposażone w numeryczną klawiaturę, która umożliwia  wprowadzenie odpowiedniego numeru lokalu, kod dostępu, który otwiera furtkę lub drzwi. Domofon cyfrowy pozwala dodatkowo na ustawienie czasu wejścia, a także długości dzwonienia czy rozmowy. Najważniejszą zaletą wideodomofonu cyfrowego jest wysoka jakość połączeń. Dodatkowo, cyfrowe instalacje domofonowe umożliwiają bezstratne dla jakości dźwięku, podłączenie większej liczby unifonów. Dlatego domofony i wideodomofony cyfrowe najczęściej stosuje się w budynkach wielorodzinnych i blokach.

Na rynku można spotkać pewnego rodzaju hybrydy domofonów analogowych, które noszą miano urządzeń: analogowo-cyfrowych. Najczęściej są to analogowe unifony - słuchawki domofonów, które łączy się z cyfrową kasetą bramową. Te rozwiązanie umożliwia wejście na posesję poprzez wpisanie kodu dostępu lub przybliżenie specjalnej karty magnetycznej. To rozwiązanie jest raczej dedykowane do domów jednorodzinnych.
 

Następny etap - wideodomofony to dobre rozwiązanie
 

wideodomofoy - zestaw Conmax

Wideodomofony - zestaw Conmax


W naszych domach coraz częściej montowane są wideodomofony. To urządzenie skonstruowane podobnie jak domofon cyfrowy, ale przy tym dodatkowo zostały wyposażone w kamerę i ekran do odbioru obrazu. Mechanizm funkcjonowania wideodomofonu jest bardzo prosty. Kamera zostaje  uruchamia w momencie naciśnięcia przycisku na kasecie bramofonu. Bardzo przydatną funkcją jakie posiadają obecne wideodomofony, jest nagrywanie obrazu z kamery w furtce. Po nieprzyciśnięciu klawisza rozpoczyna się rejestracja obrazu, który zapisuje się w pamięci wideodomofony. Dane zawierają obraz wraz z datą i godziną wizyty. Dzięki temu możemy sprawdzić co wywołuje fałszywe alarmy w naszym domu, pod naszą nieobecność. Niektóre modele wideodomofonów posiadają także funkcję monitoringu otoczenia. Po wciśnięciu właściwego klawisza na unifonie (słuchawka domofonu) - kamera zaczyna rejestrować obraz, zapisując go w wybranych odstępach czasowych. To rozwiązanie okazuje się szczególnie przydatne dla osób, które często przebywają poza domem.

Wideodomofony - zestaw Eura

Wideodomofony - zestaw Eura

wszystkie wpis

 

Devilart - strony internetowe dla firm