Trans Sat - kamery, alarmy i wideodomofony
Nie trać swojego czasu zadzwoń do nas, a nasza firma doradzi, zaprojektuje i zainstaluje
trans.sat@wp.pl
729 - 045 - 145

Kamery IP kontra kamery analogowe

Jaki rodzaj kamery monitoringu należy wybrać do zabezpieczenia swojej posesji czy firmy? To pytanie jest najczęściej zadawane przez osoby, które chcą zainstalować systemem nadzoru wideo, którego podstawą są kamery monitoringu. Coraz więcej firm oraz właścicieli domów decyduje się na montaż lokalnego systemu monitoringu CCTV, który składa się z kilku kamer oraz stacji odbiorczej.

Nadal największym zainteresowaniem cieszą się systemy oparte o analogowego kamery monitoringu. Powodem takiego stanu rzeczy - jest koszt kamer analogowych, które jest niższy niż w przypadku kamer cyfrowych. Zestaw oparty o kamery analogowego jest uzupełniony o cyfrowy rejestrator obrazu.

Czy systemy oparte o kamery analogowego są gorsze od systemów IP?

kamera IP

Na to pytanie, nie ma jednej odpowiedzi. Kamery analogowe i cyfrowe mają swoje zalety i wady. Rzecz jasna jeśli pod rozwagę weżniemy rozdzielczość oraz jakości obrazu oraz możliwość bezpośredniego podłączenia kamery do komputera to systemy kamer IP mają znaczą przewagę nad kamerami analogowymi. Jednakże podłączenie kamer IP oraz ich późniejsza konfiguracja może być bardziej skomplikowana. Wykonanie bardziej rozległych systemów sieciowych, do których zostaną podłączone kamery IP, będzie wymagało dużej wiedzy w konfiguracji całego systemu monitoringu. Same kamery cyfrowe wymagają większej wiedzy przy ich pierwszym uruchamianiu. Przy pierwszym uruchomieniu należy je odnaleźć w sieci lokalnej, a następnie nadać odpowiednie adresy IP. Do podłączenia cyfrowego systemu kamer nie jest wymagana wiedza wysokospecjalistyczna. Natomiast podstawowa wiedza o systemach sieciowych i zasady ich działania będzie niezbędna. Natomiast kamerę analogową podłączamy i jest już gotowa do użytku. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiły się systemy kamer IP samokonfigurowalne. W tym przypadku podłączamy kamery do sieci, a system (rejestrator) sam je wykrywa oraz przeprowadza podstawową konfigurację.

Obraz z cyfrowej kamery - zoom WarszawaW chwili obecnej przyszłością są kamery IP, które umożliwiają znacznie większe możliwości konfiguracyjne i ich integracje z innymi elementami tj: wideodomofony i alarmy. Integrując kamery IP z innymi elementami systemu ochrony, znacznie poprawiamy bezpieczeństwo. Zintegrowane alarmy z kamerami monitoringu umożliwiają odtworzenie sytuacji, w której aktywował się system alarmowy.

Systemy analogowe kamer osiągnęły już kres swoich możliwości jeżeli chodzi o rozdzielczość obrazu i możliwości sprzętowe. Problemem jest obowiązujący standard, który nie pozwala na użycie nowszych technologii.  Natomiast systemy kamer IP dopiero się rozwijają, dlatego pojawiają się problemy ze standardem. Nie wszystkie kamery cyfrowe współpracują z każdym rejestratorem obrazu.

przykład kamery analogowej

wszystkie wpis

 

Devilart - strony internetowe dla firm