Trans Sat - kamery, alarmy i wideodomofony
Nie trać swojego czasu zadzwoń do nas, a nasza firma doradzi, zaprojektuje i zainstaluje
trans.sat@wp.pl
729 - 045 - 145

Systemy sygnalizacji pożaru i DSO

Systemy SSP są jednym z podstawowych systemów bezpieczeństwa w obiektach, mających na celu ochronę życia i zdrowia ludzi w razie wystąpienia niebezpieczeństwa pożarowego.

Zadaniem systemu jest wczesne ostrzeżenie o ewentualnym zagrożeniu oraz szybką reakcję powiązanych systemów:

Do włączenia ręcznej sygnalizacji pożaru służą przyciski ROP. Sygnał alarmowy z czujnika przekazywany jest do centrali SSP, która szybko reaguje alarmując o zagrożeniu różne służby poprzez sygnalizację akustyczno - optyczną lub dźwiękowy system ostrzegawczy i steruje odpowiednimi urządzeniami poprzez moduły rozmieszczone przy elementach wykonawczych (klapy, drzwi, zawory, instalacja gaszenia itp.).

DZWIĘKOWY SYSTEM OSTRZEGAWCZY (DSO) 

 

System DSO służy do rozgłaszania sygnałów i komunikatów głosowych dla potrzeb bezpieczeństwa osób przebywających w obiekcie i umożliwia (poprzez zainstalowane głośniki) prowadzenie akcji ewakuacyjnej.
Komunikaty nadawane są automatycznie, po otrzymaniu sygnału z systemu sygnalizacji pożaru lub przez operatora, poprzez zainstalowane mikrofony. Komunikaty mogą być nadawane z mikrofonu znajdującego się w pomieszczeniu ochrony, posiadającego najwyższy priorytet.

 

System może spełniać dwie role:

Wybór trybu pracy następuje automatycznie, poprzez sterowanie z systemu sygnalizacji pożaru - nadrzędne (po weryfikacji przez operatora systemu), oraz dodatkowo istnieje możliwość ręcznego przejścia w tryb pracy, jako dźwiękowego systemu ostrzegawczego - z pulpitu mikrofonowego konsoli pulpitu mikrofonowego.
 

 

Devilart - strony internetowe dla firm