Trans Sat - kamery, alarmy i wideodomofony
Nie trać swojego czasu zadzwoń do nas, a nasza firma doradzi, zaprojektuje i zainstaluje
trans.sat@wp.pl
729 - 045 - 145

Wideodomofony bezprzewodowe

Wideodomofon umożliwia nam rozpoznanie twarzy gościa nawet gdy furtka do posesji  umiejscowiona jest w miejscu niewidocznym bezpośrednio z domu. To najważniejszy powód dla którego wideodomofony cieszą się tak dużym uznaniem wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. Podstawowym problemem podczas wyboru wideodomofonu do swojego domu, jest kwestia komunikacji monitora w domu z jednostką bramową. W tym miejscu pojawia się pytanie czy lepiej zdecydować się na standardowe wideodomofony, których łączność oparta jest na kablu. A może postawić na łączność bezprzewodową i wybrać nowoczesne wideodomofony bezprzewodowe?
 

Jaka jest w praktyce różnica pomiędzy wideodomofonem przewodowym i bezprzewodowym?


Osoba postronna widzi jedną różnicę pomiędzy wideodomofonem opartym o rozwiązanie radiowe i przewodowe, która występuje w postaci kabla który fizycznie łączy (lub nie) bramofon z monitorem w domu. Jednak każde urządzenie wymaga również podpięcia zasilania elektrycznego i tutaj mogą pojawić się swego rodzaju komplikacje.

Bramofon – czyli urządzenie zamontowane przy furtce, do poprawnej pracy wymaga zasilania elektrycznego. Sporo osób myśli, iż decydując się na cyfrowe wideodomofony bezprzewodowe unikną prowadzenia jakichkolwiek kabli do furtki. Istnieje możliwość zainstalowania bramofonu, który jest zasilany z baterii. Takie rozwiązanie nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji i tak zaprojektowane wideodomofony mają dużo wad, gdyż pozostaje jeszcze o elektrozaczep - ten element instalacji, który odpowiada za zdalne otwieranie furtki. Zamek potrzebuje zasilania, które po naciśnięciu przycisku w domu, umożliwia zwolnienie zaczepu i umożliwi wejście na teren posesji. Nie ma na rynku rozwiązań, które umożliwiają jego zasilanie z baterii czy akumulatora.  Szczególnie, że nowoczesne wideodomofony w odróżnieniu do analogowych wideodomofonów oferują znacznie większą ilość funkcji niż tylko otwieranie bramy.

A zatem w praktyce w przypadku wybrania wideodomofonu bezprzewodowego nie musimy  prowadzić kabla łączącego monitor z bramofonem. Może być to różnica bardzo korzystna, zwłaszcza na posesjach gdzie jest już założony ogródek i położona kostka brukowa. Wykopanie długiego rowu pod przewód, a także wykucie otworów w ścianach to duży problem i dodatkowe koszty. Z drugiej strony można wykorzystać przewód łączący monitor z bramofonem do zasilania bramofonu i elektrozamka. Wybór zależy w tym wypadku od projektu instalacji, stanu budynku oraz preferencji inwestora.

Wideodomofony bezprzewodowe zestaw Kenwei
 

Przykładowy zestaw bezprzewodowy


Wideodomofony z przewodem czy bez?


Czy wideodomofony bezprzewodowe funkcjonują tak samo sprawnie jak ich przewodowe odpowiedniki? Zasadniczo nie występują znaczące różnice w korzystaniu z wideodomofonu oraz jakości transmisji obrazu pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Jedynym problemem, który może wystąpić w wideodomofonie bezprzewodowym to zasięg odbiornika. Współczesne wideodomofony bezprzewodowe przesyłają miedzy sobą fale radiowe na odległość 25-50 metrów, co w większości przypadków wystarcza.  Zaletą wideodomofonów opartych na kablu jest odporność na wszelkiego rodzaju zakłócenia oraz warunki pogodowe. Należy podkreślić fakt, iż taki system wideodomofonów odporny jest na próby przejęcia sygnału przez osoby niepowołane.

Zaletą urządzeń bezprzewodowych jest możliwość podłączenia więcej niż jednej kamery bez konieczności ciągnięcia nowych kabli. Dlatego wideodomofony bezprzewodowe są ciekawą alternatywą, która posiada swoje zalety.

Wideodomofony bezprzewodowe zestaw Orno

Wideodomofony bezprzewodowe - zestaw Orno

wszystkie wpis

 

Devilart - strony internetowe dla firm