Trans Sat - kamery, alarmy i wideodomofony
Nie trać swojego czasu zadzwoń do nas, a nasza firma doradzi, zaprojektuje i zainstaluje
trans.sat@wp.pl
729 - 045 - 145

Wideodomofony - przykładowe zestawy

Każdy wie jak działają wideodomofony. W poprzednich wpisach opisaliśmy podstawowe różnice pomiędzy wideodomofonem analogowym i cyfrowym. Również porównywaliśmy wideodomofony bezprzewodowe i ich kablowe odpowiedniki. Dlatego w tym wpisie postanowiliśmy opisać przykładowe zestawy wideodomofonów jakie można spotkać na polskim rynku. Dla porównania zestawiliśmy trzy modele z 3 różnych segmentów cenowych. Najtańszy model wideodomofonu to kosz rzędu 400 zł, natomiast najdroższy zestaw wideodomofonu to wydatek sięgający prawie 2000 zł. Dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć tym urządzeniom i podpowiedzieć, które wideodomofony najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.

wideodomofony Warszawa - przykładowy zestaw


Wideodomofon Eura VDP-18A3 MARS to urządzenie z kolorowym wyświetlaczem. Wideodomofon został wyposażony w ekran o przekątnej 4,3 cala. Średni koszt tego modelu wideodomofonu to wydatek nie przekraczający 350 zł. Zestaw otwiera furtkę oraz bramę. Model tego wideodomofonu jest przeznaczony do kontroli wejścia na posesję lub do domu. Wyposażony został małogabarytową wandaloodporną kasetę zewnętrzną z kamerą CCD. Tego rodzaju wideodomofony posiadają podstawowy zakres funkcji:

schemat montażu wideodomofonu

Podczas projektowania instalacji pod ten model wideodomofonu należy dobrać odpowiednią średnicę przewodu, która jest zależna od przewidywanych odległości i warunków montażowych. Zalecane przekroje przewodów, przez producenta, które łączą oba moduły w zależności od ich długości powinny wynosić:

Warszawa - zestaw taniego wideodomofonu

Natomiast połączenie z ryglem elektromagnetycznym powinno zostać przeprowadzone przewodem 2 x 0.75mm 2. Takie same wymagania odnośnie przewodu są zalecane w przypadku połączenia z opcjonalnym automatem  bramy  wjazdowej.  Optymalnym  rozwiązaniem  będzie  użycie jednego 4-żyłowego przewodu łączącego monitor z modułem zewnętrznym.

 

Kolejne zestawy to już wydatek blisko tysiąca złotych i więcej dlatego, postanowiliśmy je opisać w kolejnym wpisie pod tytułem: wideodomofony z wyższej półki, czy warto je montować w swoich domach.

wszystkie wpis

 

Devilart - strony internetowe dla firm