Trans Sat - kamery, alarmy i wideodomofony
Nie trać swojego czasu zadzwoń do nas, a nasza firma doradzi, zaprojektuje i zainstaluje
trans.sat@wp.pl
729 - 045 - 145

Wideodomofony

Osiedla mieszkalne skupiają na małym obszarze dużą liczbę mieszkańców, gości oraz osób postronnych. Szczególnie w takim dużych aglomeracjach jak Warszawa. Zapewnienie względnego bezpieczeństwa mieszkańcom przy niskich nakładach finansowych jest utrudnione. Jedną z opcji, która umożliwia zabezpieczenie mienia są wideodomofony umożliwiające filtrowanie przepływu osób. Dzięki temu zabezpieczeniu do odpowiednich budynków mają dostęp ich właściciele oraz zaproszeni gości.

Drugą zaletą tego zabezpieczenia są niewygórowane wymagania techniczne, które są niezbędne aby wideodomofony działały poprawnie, szczególnie ważne przy warszawskiej zabytkowej zabudowie. Różne uwarunkowania techniczne i prawne uniemożliwiają prace inwazyjne w kamienicach, które są dość powszechne w Warszawie.

Wideodomofony można podzielić na:

Wyróżnić można wideodomofony, które posiadają funkcję otwierania bramy, nagrywania filmów, robienia zdjęć czy też z możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń takie jak: kamery CCTV. Stosowane przez na rozwiązania posiadają różnorodnej wielkości panele bramowe oraz monitory. Dzięki temu jesteśmy wstanie dobrać wideodomofony dopasowane do szerokości słupka mocującego urządzenie.

System wideo-domofonowy wypada znacznie korzystniej w kwestiach bezpieczeństwa i wygody użytkowania niż domofon. Oprócz możliwości usłyszenia głosu osoby, która chce wejść do budynku widzimy również jego wygląd. Nowoczesne wideodomofony przekazują bardzo wyraźny obraz do odbiornika (monitora) – również w nocy.

 

Najważniejsze elementy wideodomofonu:

Kaseta zewnętrzna wideodomofonu - opcja otwierania kartą dostępu Kaseta zewnętrzna wideodomofonu - opcja otwierania kodem dostępu Odbiornik wewnętrzny obrazu przekazywanego przez wideodomofon
kaseta zewnętrzna wideodomofonu zewnętrzna kaseta wideodomofonu odbiornik wewnętrzny obrazu wideodomofonu
Zewnętrzna kaseta wideodomofonu to jeden z najważniejszych elementów instalacji. Prezentowany model na zdjęciu oprócz przekazywania obrazu umożliwia otwarcie wejścia do posesji za pomocą karty magnetycznej. Takie wideodomofony są często stosowane w lokalach usługowych. Prezentowana kaseta wideodomofonu tego typu jest najczęściej instalowana w budynkach wielorodzinnych. Dzięki możliwości wprowadzenia kodu, umożliwia łatwe dostanie się na obszar osiedla osobom, które w nim mieszkają. Odbiornik wideodomofonu to najistotniejszy element całego systemu. Duży ekran umożliwia dobrą widoczność osób, które chcą dostać się na naszą posesję. Dzięki opcji nocnego przekazywania obrazu zawsze będziemy wiedzieli czy osoba po drugiej strony wideodomofonu jest przez nas pożądana.

 

Devilart - strony internetowe dla firm