Wszystko co potrzebujesz wiedzieć na temat śledzenia przesyłek DPD


Użytkownicy internetu przyzwyczaili się już do zakupów online. Stały się one jedną z wielu codziennych czynności. Jednocześnie rosną wymagania klientów co do jakości i szybkości obsługi złożonych zamówień. Jeżeli więc sprzedajesz swój towar w sieci, warto byś wiedział, jak sprostać coraz wyższym oczekiwaniom odbiorców. 

Podstawowym elementem, o który musisz zadbać, jest wybór odpowiedniej firmy transportowej. To od niej w głównej mierze zależeć będzie czas dostawy. Zanim zdecydujesz się na podjęcie współpracy, zbierz opinie o danym przewoźniku i skorzystaj testowo z jego oferty, by wyrobić sobie własne zdanie na temat świadczonych usług. 

Nadając paczkę DPD, możesz skorzystać z dwóch wygodnych opcji: zamawiasz odbiór przesyłki przez kuriera lub dostarczasz ją samodzielnie do jednego z punktów DPD Pickup, których aktualnie jest już ponad 2400 w całej Polsce. Jeżeli zdecydujesz się na zamówienie kuriera, to oprócz numeru listu przewozowego otrzymasz także numer podjazdu kuriera. Wpisując te dane w aplikacji do śledzenia paczek, będziesz dokładnie wiedział, kiedy nastąpi odbiór przesyłki. Zyskasz także możliwość skontaktowania się bezpośrednio z kurierem. Wybierając samodzielne dostarczenie paczki do punktu, musisz pamiętać, że nie nadasz tam przesyłek, które przekraczając ustalone limity wagi i wielkości.

Na każdym etapie transportu paczki możesz sprawdzić co się z nią dzieje. Dzięki tym informacjom będziesz mógł w każdej chwili odpowiedzieć na pytanie klienta o status zamówienia.

W panelu klienta DPD śledzenie przesyłek jest bardzo proste i intuicyjne. Zyskujesz większą kontrolę nad wysłaną paczką i możesz w każdej chwili udzielić klientowi potrzebnych informacji.

Przy stale rosnących cenach usług koszt przesyłki jest jednym z czynników, który kupujący analizują przed dokonaniem zakupu. Cenniki poszczególnych firm w większości standardowych przesyłek pokrywają się ze sobą, ale różnica w cenie opcji dodatkowych i przesyłek niestandardowych może być znacznie większa. Jak w takim razie zadbać o niski koszt bez utraty jakości usługi? Zajrzyj na stronę kuriernet.pl i skorzystaj z dostępnej oferty. Będziesz zadowolony zarówno Ty jak i Twoi klienci.